Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
13 Oct 18 8:00AM Grand United   def   Aberfeldie Park JR Parsons Reserve (Parsons Reserve #2) Official result
13 Oct 18 8:00AM Point Cook   def   Caroline Springs Dunnings Road Reserve Official result
13 Oct 18 8:00AM Altona   def   Werribee J.K. Grant Reserve (Oval #3) Official result
13 Oct 18 8:00AM Gellibrand   def by   Yarraville J.T. Gray Reserve (North East Oval) Official result
13 Oct 18 8:00AM Hoppers Crossing Cricket Club   def   Grand United Wootten Road Reserve (Wootten Reserve #2) Official result
14 Oct 18 8:00AM Kensington Junior CC   def   Sunshine Heights Miller JJ Holland Park (Turf) Official result
Round 2
20 Oct 18 8:00AM, 27 Oct 18 8:00AM Aberfeldie Park   def by   Altona Aberfeldie Park (Oval #1 - West Turf) Official result
20 Oct 18 8:00AM, 27 Oct 18 8:00AM Caroline Springs   def   Gellibrand Caroline Springs Town Centre Recreation Reserve (Oval 2) Official result
20 Oct 18 8:00AM, 27 Oct 18 8:00AM Sunshine Heights Miller   def by   Point Cook Balmoral Reserve (Balmoral Reserve #1) Official result
20 Oct 18 8:00AM, 27 Oct 18 8:00AM Werribee   def by   Yarraville Tom Roberts Reserve Official result
20 Oct 18 8:00AM, 27 Oct 18 8:00AM Melton   def by   Hoppers Crossing Cricket Club MacPherson Park (Oval #3) Official result
21 Oct 18 8:00AM, 28 Oct 18 8:00AM Kensington Junior CC   def by   Grand United JR Parsons Reserve (Parsons Reserve #2) Official result
Round 3
3 Nov 18 8:00AM, 10 Nov 18 8:00AM Point Cook   def   Aberfeldie Park Williams Landing Reserve (Oval 1) Official result
3 Nov 18 8:00AM, 10 Nov 18 8:00AM Grand United   def   Werribee JR Parsons Reserve (Parsons Reserve #2) Official result
3 Nov 18 8:00AM, 10 Nov 18 8:00AM Yarraville   def by   Caroline Springs McIvor Reserve (Oval #1) Official result
3 Nov 18 8:00AM, 10 Nov 18 8:00AM Altona   def   Sunshine Heights Miller J.K. Grant Reserve (Oval #3) Official result
3 Nov 18 8:00AM, 10 Nov 18 8:00AM Hoppers Crossing Cricket Club   def   Point Cook Goddard Street Reserve (Goddard Street Reserve #2) Official result
4 Nov 18 8:00AM, 11 Nov 18 8:00AM Kensington Junior CC   def   Gellibrand JJ Holland Park (Turf) Official result
Round 4
17 Nov 18 8:00AM, 24 Nov 18 8:00AM Yarraville   drew   Aberfeldie Park McIvor Reserve (Oval #1) Official result
17 Nov 18 8:00AM, 24 Nov 18 8:00AM Werribee   drew   Hoppers Crossing Cricket Club Clearwood Drive Reserve Official result
17 Nov 18 8:00AM, 24 Nov 18 8:00AM Gellibrand   drew   Grand United J.T. Gray Reserve (North East Oval) Official result
17 Nov 18 8:00AM, 24 Nov 18 8:00AM Caroline Springs   drew   Altona Caroline Springs Town Centre Recreation Reserve (Oval 2) Official result
18 Nov 18 8:00AM, 25 Nov 18 8:00AM Kensington Junior CC   drew   Point Cook JJ Holland Park (Turf) Official result
Round 5
1 Dec 18 8:00AM, 8 Dec 18 8:00AM Aberfeldie Park   def by   Caroline Springs Canning Reserve Official result
1 Dec 18 8:00AM, 8 Dec 18 8:00AM Altona   def by   Grand United J.K. Grant Reserve (Oval #3) Official result
1 Dec 18 8:00AM, 8 Dec 18 8:00AM Point Cook   def by   Gellibrand Dunnings Road Reserve Official result
1 Dec 18 8:00AM, 8 Dec 18 8:00AM Werribee   def   Kensington Junior CC Clearwood Drive Reserve Official result
1 Dec 18 8:00AM, 8 Dec 18 8:00AM Hoppers Crossing Cricket Club   def by   Yarraville Goddard Street Reserve (Goddard Street Reserve #2) Official result
Round 6
15 Dec 18 8:00AM Hoppers Crossing Cricket Club   drew   Aberfeldie Park Goddard Street Reserve (Goddard Street Reserve #2) Official result
15 Dec 18 8:00AM Yarraville   drew   Kensington Junior CC McIvor Reserve (Oval #1) Official result
15 Dec 18 8:00AM Gellibrand   drew   Werribee J.T. Gray Reserve (North East Oval) Official result
15 Dec 18 8:00AM Altona   drew   Point Cook J.K. Grant Reserve (Oval #3) Official result
15 Dec 18 8:00AM Grand United   drew   Caroline Springs JR Parsons Reserve (Parsons Reserve #2) Official result
Round 7
19 Jan 19 8:00AM Aberfeldie Park   def by   Grand United Doyle Street (Avondale Heights) Reserve Official result
19 Jan 19 8:00AM Caroline Springs   def   Point Cook Ian Cowie Recreation Reserve (Ian Cowie Recreation Reserve) Official result
19 Jan 19 8:00AM Werribee   def   Altona Tom Roberts Reserve Official result
19 Jan 19 8:00AM Yarraville   def   Gellibrand McIvor Reserve (Oval #1) Official result
19 Jan 19 8:00AM Hoppers Crossing Cricket Club   def by   Kensington Junior CC Goddard Street Reserve (Goddard Street Reserve #2) Official result
Round 8
26 Jan 19 8:00AM, 2 Feb 19 8:00AM Aberfeldie Park   def by   Werribee Canning Reserve Official result
26 Jan 19 8:00AM, 2 Feb 19 8:00AM Yarraville   def by   Point Cook McIvor Reserve (Oval #1) Official result
26 Jan 19 8:00AM, 2 Feb 19 8:00AM Hoppers Crossing Cricket Club   def by   Grand United Goddard Street Reserve (Goddard Street Reserve #2) Official result
26 Jan 19 8:00AM, 2 Feb 19 8:00AM Caroline Springs   def   Kensington Junior CC Caroline Springs Town Centre Recreation Reserve (Oval 2) Official result
26 Jan 19 8:00AM, 2 Feb 19 8:00AM Gellibrand   def by   Altona J.T. Gray Reserve (North East Oval) Official result
Round 9
9 Feb 19 8:00AM, 16 Feb 19 8:00AM Gellibrand   def by   Hoppers Crossing Cricket Club J.T. Gray Reserve (North East Oval) Official result
9 Feb 19 8:00AM, 16 Feb 19 8:00AM Altona   def by   Yarraville J.K. Grant Reserve (Oval #3) Official result
9 Feb 19 8:00AM, 16 Feb 19 8:00AM Werribee   def   Caroline Springs Tom Roberts Reserve Official result
9 Feb 19 8:00AM, 16 Feb 19 8:00AM Point Cook   def by   Grand United Dunnings Road Reserve Official result
10 Feb 19 8:00AM, 17 Feb 19 8:00AM Kensington Junior CC   def   Aberfeldie Park JJ Holland Park (Turf) Official result
Round 10
23 Feb 19 8:00AM, 2 Mar 19 8:00AM Aberfeldie Park   def by   Gellibrand Aberfeldie Park (Oval #1 - West Turf) Official result
23 Feb 19 8:00AM, 2 Mar 19 8:00AM Caroline Springs   def   Hoppers Crossing Cricket Club Boronia Drive Reserve Official result
23 Feb 19 8:00AM, 2 Mar 19 8:00AM Grand United   def   Yarraville JR Parsons Reserve (Parsons Reserve #2) Official result
23 Feb 19 8:00AM, 2 Mar 19 8:00AM Point Cook   def by   Werribee Dunnings Road Reserve Official result
24 Feb 19 8:00AM, 3 Mar 19 8:00AM Kensington Junior CC   def by   Altona JJ Holland Park (Turf) Official result
SEMI FINALS
9 Mar 19 8:00AM, 10 Mar 19 8:00AM Grand United   def   Yarraville JR Parsons Reserve (Parsons Reserve #2) Official result
9 Mar 19 8:00AM, 10 Mar 19 8:00AM Caroline Springs   def by   Altona Boronia Drive Reserve Official result
FINAL
16 Mar 19 8:00AM, 17 Mar 19 8:00AM Grand United   def by   Altona Goddard Street Reserve (Goddard Street Reserve #2) Official result

Fixture Last updated: 12 Mar 19 11:00AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.

Events